vacant.lt

Viskas apie SPF: kodėl geriau įdegiui rinktis kremus?

0 14

Ultravioletiniai spinduliai yra be galo kenksmingi – tą puikiai žino visi, tačiau bėda tame, jog ne visi supranta, kad būtent saulė juos skleidžia. Būtent todėl net karščiausiomis vasaros dienomis ir pavojingiausiomis valandomis visi paplūdimiai būna prisipildę didžiuliu žmonių kiekiu, išsiilgusių saulės ir vandens. Kai kurie iš jų norėdami geriau įdegti nenaudoja apsaugos nuo saulės, o kai kurie tikisi, kad užtenka juo pasitepti vieną kartą dienoje. Tiesa ta, kad SPF naudojimas turi būti daug dažnesnis ir jo daugeliu atveju reikia užsitepti kur kas daugiau nei žmonės supranta. Blogiausia, kad tiksliai nesuprantant UV spindulių veikimo, sunku numatyti ir tai, kad kai kurie iš jų kenkia net ir ne vasaros metu. Taigi, kada naudoti SPF ir ar tikrai reikėtų degintis saulėje, ar geriau pasirinkti įdegio kremus?

Daugelis gydytojų dermatologų nurodo, kad saulėje reikia būti protingą laiko tarpą ir nepamiršti visų įmanomų apsauginių priemonių, kad žala odai būtų daroma kuo mažesnė. UVB spinduliai suteikia įdegį ar nudegimus, tačiau lygiai taip pat skatina senėjimą, odos vėžį. Nuo jų saugantis galima įdegti kur kas lėčiau, tad jeigu norisi iš esmės pakeisti odos atspalvį ir jūsų šviesi oda netenkina, tuomet įdegio kremai turėtų būti labiau apsvarstytinas variantas.

Savaiminio įdegio kremai dažnai būna geros sudėties ir visiškai nekenkia odai – svarbiausia tik tolygiai priemonę pasiskirstyti, jog rezultatas būtų dailus. Palaikyti galima juos visus metus, todėl degintis niekuomet gali nebeprireikti, o tai labai gera žinia odos būklei. Jei visgi nusprendžiama saulės vonių neatisakyti ir ja džiaugtis bent jau tuomet, kai vykstama pabūti prie jūros, reikia atsiminti kaip tinkamai naudoti SPF priemones.

Pirmiausia, paskirstyti ant atidengtos odos reikia tiek SPF, kad užsidėtų nedidelė plėvelė. Kadangi priemones veikia prakaitas, vanduo ir kiti aplinkos veiksniai labai svarbu nepamiršti iškart pajutus, kad priemonė buvo paveikta, jos užsidėti iš naujo. Jei SPF nebuvo paveiktas, tuomet reikėtų iš naujo pasitepti priemone kas dvi ar tris valandas, priklausomai nuo pačios priemonės. Išsirinkti galima itin patogius sau variantus – SPF gali būti purškiami, pienelio konsistencijos, losjonai, kremai ir pan.

Komentarai
Kraunama...