vacant.lt

Šaltasis sezonas: krosnelės ar židiniai?

0 21

Prasidedant šaltajam sezonui, visuomet labai daug rūpesčių kyla su šildymų. Tai itin svarbi tema naujakuriams, kurie vis dar galvoja ką pasirinkti, jog namuose visuomet būtų jauku ir šilta. Šiais laikais būdų yra labai daug, vieni kreipia daugiau dėmesio praktiškumui, kiti greitam įrengimui, o dar kiti galvoja ir apie tai, kaip sistema atrodytų namuose ir ar tiktų prie interjero. Norintiems papuošti savo namus krosnele ar židiniu, natūraliai kyla klausimas kurį rinktis. Žinoma, gausu žmonių, kurie iškart puikiai žino kuris variantas jiems dailesnis ir mielesnis, tačiau jei abiejų dizainas tankina, tuomet labai sunku apsispręsti ką rinktis būtų geriau. Tiek židiniai, tiek krosnelės gali būti geri variantai, dažniausiai viskas priklauso tik nuo to, ko tikisi pats žmogus savo namuose, tačiau bet kokiu atveju tikrai verta žinoti kuo šie variantai skiriasi ir ko tikėtis kažkurį iš jų pasirinkus.

Židiniai dažniausiai yra kiek geresnis variantas didesnėse patalpose, kadangi jie labai greitai apšildo visą plotą ir pripildo jį šiluma, jaukumu. Negana to, galima džiaugtis raminančia, matoma liepsna bei dailių kūriniu interjere. Krosnelės dažnai pasirenkamos mažesnio tūrio ir būna skirtos kokiai nors mažesnei patalpai. Iš esmės šiais laikais galima rasti skirtingų galingumų variantų, kuriuos tikrai nebus sunku pritaikyti prie savo namų dydžio. Taip tikrai kur kas lengviau atsirasti puikiai veikiančia apsišildymo sistemą.

Verta žinoti, kad nors židiniai labiau tinka didesniems plotams, krosnelės puikios tuo, kad šilumą išlaiko namuose ilgiau, todėl sunaudojama mažiau kuro, kuriuo kūrenamasi. Jos taip pat lengviau įrengiamos ir nereikalauja tiek daug išlaidų, tačiau tai irgi priklauso nuo individualios krosnelės pasirinkimo. Jos gali būti iš ketas ar iš plieno, taip pat gali skirtis jų forma, spalva ir kiti parametrai. Dėl šios priežasties labai svarbu pasidomėti konkrečiu modeliu, kurį galvojama pirkti. Vienos jų labai lepios, kitos išvis nereikalauja daug priežiūros. Su židiniais lygiai taip pat, tačiau tikrai labai pravartu žinoti, jog beveik visi židiniai reikalauja dėmesio ir priežiūros, jei norisi, kad jie tarnautų ilgai ir namuose atrodytų tvarkingai.

Komentarai
Kraunama...