vacant.lt

Respiratoriai: ką reiškia FFP1, FFP2 ir FFP3?

0 10

Epidemijos, ligos, bakterijos ir virusai dažniausiai būna tos priežastys dėl kurių žmonės susidomi veido kaukėmis. Kai kuriose šalyse dėl oro užterštumo jų reikia kasdien, kai kur jas nešioja tik dulkėtose aplinkose dirbantys žmonės, tačiau dabar, kai koronavirusas plinta po pasaulį, kaukės tampa reikalingos kiekvienam pasaulio gyventojui, jei norima nuo šios nelaimės apsisaugoti. Virusas lengvai plinta kontakto su kitu žmogumi metu, todėl reikia jo vengti, o jei neįmanoma – būtina pasirūpinti gera apsauga. Namuose siūtos kaukės tikrai nėra geriausia apsauga, daugelis specialistų nurodo, jog iš jų nėra didelės naudos, todėl rekomenduoja rinktis specialias vienkartines veido kaukes arba respiratorius. Medicininės veido kaukės jau yra gana neblogas variantas, tačiau FFP3 ir FFP2 respiratoriai tokioje situacijoje yra geriausias būdas save saugoti. Tačiau daugeliui vis dar neaišku ką apie respiratorius pasako iš raidžių ir skaičių sudarytas žymėjimas.

FFP1 respiratorius yra pats paprasčiausias palyginus su kitais. Jis gali apsaugoti nuo žemo dulkių lygio, skysto bei kieto aerozolio, kenksmingų medžiagų, kurių koncentracija yra 4x. Beje verta žinoti, jog toks respiratorius filtruoja net aštuoniasdešimt procentų visų ore esančių dalelių, todėl jo apsauga geresnė nei įprastų kaukių. Prasiskverbimas pro kaukę yra 22 procentai. Nors tai nėra itin tinkama priemonė apsisaugoti nuo virusų, dirbantiems dulkėtoje aplinkoje, tai puiki priemonė.

Norint apsisaugoti nuo viruso, ne tik nuo dulkių ir aerozolių, padės FFP2 respiratoriai. Jie, žinoma, turi geresnę apsaugą nei prieš tai minėtas respiratorius. Jis apsaugo nuo kenksmingų medžiagų, kurių koncentracija 10x, o filtruoja bent 94 procentus dalelių ore. Prasiskverbimas – tik aštuoni procentai, todėl FFP2 respiratoriai saugo ir nuo virusų. Jei norite apsisaugoti viešoje vietoje, tuomet jie puikiai atliks šią funkciją.

Na ir geriausi, labiausiai apsaugantys respiratoriai yra FFP3. Jie puikiai tinka dirbant net ir su chemikalais, kuriuos galima įkvėpti. Pavyzdžiui, jei jie yra miltelių formos. Tai geriausia apsauga, nes filtruoja net 99 procentus ore esančių dalelių, o prasiskverbimas – vos 2 procentai, kas yra labai gerai.

Komentarai
Kraunama...