vacant.lt

Pokyčiai erdvėje – tinkamai parinkti interjero elementai

0 5

Interjero stilius gali daug pasakyti apie jame gyvenančio asmens charakterį. Skirtingų žmonių skirtingi poreikiai, o jiems patenkinti yra begalės skirtingų interjero stiliaus variantų: itališkas, futuristinis, klasikinis, skandinaviškas, šiuolaikinis. Tačiau kaip pasirinkti sau tinkamą ir kaip viską suderinti, kad net tokie elementai kaip užuolaidos kurtų vientisumą erdvėje?

Nuo ko pradėti? Idėja – bene svarbiausias interjero kūrimo aspektas. Jai įgyvendinti pirmiausia būtina ant balto popieriaus lapo aiškiai suformuluoti savo tikslus. Interjero dizaineriai tai vadina projektavimo programa. Dalykai, į kuriuos svarbu atsižvelgti:

• Gyvenančių asmenų skaičius, amžius itin svarbus patalpoms planuoti, stiliui parinkti, funkcinėms vietoms formuoti.

• Profesija nusako darbinės vietos poreikius, padeda kuriant interjero idėją.

• Poreikiai ir pageidavimai, pavyzdžiui: jaukus skaitymo kampelis, saulėta tapymo vieta, vieta kolekcijai eksponuoti ir panašios erdvės.

Susirašius aiškius savo svajonių interjero reikalavimus, galima pradėti tai įgyvendinti. Peržiūrėkite interjero stiliaus žurnalus, rinkite iškarpas to, kas pasirodo gražu, ko trokštate ir kas atitiktų jūsų pasirinktą stilių, kas artima jūsų asmenybei. Visa ši informacija turėtų sugulti ant popieriaus lapo. Pasidarykite iškarpų koliažą, tai leis jums iš anksto pamatyti, kaip galite keisti savo namų aplinką. Imantis konkrečių veiksmų labai svarbu peržvelgti patalpą ir atrinkti tai, kas joje nereikalinga.

Drąsiai iššluokite lentynas, kad jose neliktų nereikalingų daiktų, tai optiškai padidins jūsų patalpą, ji atrodys estetiškesnė. Kadangi dekoruojate sau puikiai pažįstamą erdvę, pasistenkite įžvelgti problemas, nepatogumų keliančius dalykus. Pavyzdžiui, problema – nepakankamai vietos prie pietų stalo. Sprendimas – transformuojamieji baldai.

Keičiamoje patalpoje turite pasiekti pusiausvyrą. Tai pavyks tik tinkamai parinkus ir suderinus spalvas, raštus, gobelenus bei tekstūras. Juos renkantis reikėtų atsižvelgti į interjere vyraujantį stilių, norint vientisumo nesirinkti iššaukiančių elementų, tokių kaip ryškios užuolaidos ar pan.

Apšvietimas patalpoje turi būti žaismingas, pritaikomas skirtingoms situacijoms, kuriantis įvairias emocijas, funkcionalus ir praktiškas. Vyrauja keturi apšvietimo tipai: bendrasis apšvietimas, funkcinis, akcentinis bei dekoratyvusis. Jei keisti elektros instaliacijos nesiruošiate, daugiausia dėmesio galite skirti dekoratyviajam bei akcentiniam apšvietimui. Tik itin šviesi patalpa bus funkcionali. Ji optiškai atrodys erdvesnė už tamsią. Jei šviesos jūsų namuose per mažai, nukreipkite šviesos srautą į baltas itin lygias lubas.

Vienas iš mažiausiai investicijų reikalaujančių interjero keitimo darbų – langų dengimas. Šiuo atveju ypač pasitelkite savo fantaziją.

• Nebijokite eksperimentuoti. Puikus yra ritininių užuolaidų ir romanečių, kitaip tariant, praktiškumo ir grožio, derinys. Rinkitės naktines, visiškai patalpą užtamsinančias ritinines užuolaidas, tvirtinamas lango angoje, ir itin puošnias romanetes, tvirtinamas prie lubų. Jos neturėtų būti didesnės už langą.

• Jei norite atskirti erdves ar tiesiog paslėpti seną radiatorių, tam puikiai tiks pertvaros-širmos.

• Jei nutarėte rinktis užuolaidas, suteikite joms laisvės! Prie pasirinkto audinio ilgio pridėkite 10 cm, ir užuolaidos prabangiai guls ant grindų suteikdamos patalpai jaukumo. Siūdami užuolaidas, kombinuokite skirtingų spalvų audinius – taip patalpa atrodys žaismingai, turėsite puošnų akcentą.

• Užuolaidas kabinkite kuo arčiau lubų, tam tiks lubinis bėgelis. Jei nėra galimybės įrengti bėgelį, karnizą kabinkite ne virš lango, o beveik prie pat lubų – taip užuolaidos optiškai išaukštins patalpą.

Komentarai
Kraunama...