vacant.lt

Pavojingų atliekų tvarkymas: ar žinote kaip jomis pasirūpinti?

0 20

Pavojingos atliekos dažnai įsivaizduojamos kaip kokie nors sprogmenys ar kokių nors pramoninių įmonių atliekomis. Žinoma, dažnai abu šie variantai gali būti teisingas pavojingų šiukšlių apibrėžimas, tačiau į šią sritį patenka ir labai daug kitų atliekų, kurios tikrai pasitaiko ir buityje. Pavojingos atliekos negali atsidurti nei viename iš įprastų konteinerių, o pasirūpinti jomis galima išvežus į joms tinkamas aikšteles ar pridavus į vietas, kur jos surenkamos. Taip pat atsikratyti ir tinkamai jomis pasirūpinti gali šiukšlių išvežimas Vilniuje. Taip nereikia galvoti patiems ką su tokiomis atliekomis kieme daryti. Taigi, kokios pavojingos atliekos pasitaiko buityje?

Pirmiausia, gali būti susiduriama su taupiomis elektros lemputėmis – taip, tokio dalyko tikrai negalima mesti į stiklo ar metalo konteinerį. Jose yra gyvsidabrio, o tai reiškia, kad patekęs į atmosferą jis turėtų daug žalos, todėl būtina lemputes perdirbti. Kartais jas surenka ne tik atliekų surinkimo aikštelės, bet ir kai kurie prekybos centrai, kur tokiomis lemputėmis būna prekiaujama.

Po remontų ar kokių nors namo, lauko sandėliukų statybų gali atsirasti įvairiausių atliekų, kurios irgi tiesiog ir lieka stovėti namuose ar kieme, nes nėra ką su jomis daryti. Tai gali būti įvairiausi dažai ar skiedikliai, asbesto turinčios medžiagos, todėl jei nepasirenkamas šiukšlių išvežimas Vilniuje, tenka vežti į aikšteles tokias atliekas patiems. Dažnai, jei atliekų daug arba jos sveria nemažai, tenka pasirinkti ir tam pritaikytą transporto priemonę.

Buitinė chemija taip pat yra pavojinga atlieka ir nors dažniausiai ji lieka sunaudojama, pakuotės gali būti nebetinkamos perdirbimui, todėl rekomenduojama jas išmesti ne konteineriuose, kur metamas plastikas, tačiau išvežant į atliekų surinkimo aikšteles. Iš esmės beveik visos atliekos, kurios yra netinkamos toms konteinerių kategorijoms, kurios yra puikiai žinomos, turi būti išvežamos pačių gyventojų. Net ir neturint galimybių galima atrasti tokią paslaugą suteikiančių įmonių, todėl šiukšlių išvežimas Vilniuje neturėtų kelti jokių problemų.

Pavojingų atliekų yra kur kas daugiau, tačiau tam, kad jas pažinti, verta pasidomėti kas dar gali būti skaitomos kaip kenksmingos šiukšlės. Tuomet bus nesunku atidėti jas į šalį ir pasirūpinti jomis tinkamai.

Komentarai
Kraunama...