vacant.lt

Koronavirusas: svarbiausia kaukės ir rankų higiena

0 5

Nuo koronaviruso apsisaugoti tikrai įmanoma, tačiau reikia suprasti kokie būdai yra veiksmingi ir ką darant galima sumažinti užsikrėtimo riziką būnant viešose vietose. Nors labai daug informacijos yra komunikuojama televizijoje, internete, tačiau didelis informacijos kiekis dažnai lemia nesusipratimus, todėl ne visi žino kas yra veiksmingiausia ir kaip tinkamai apsaugines priemones reikia naudoti. Tai, kad reikalinga kaukė supranta kiekvienas, tačiau jų yra ne viena rūšis – šioje vietoje ir atsiranda daugiausiai klausimų. Vieni nešioja medžiagines kaukes, kiti renkasi vienkartines, o kai kuriems geriausi atrodo FFP2 respiratoriai. Pasirinkimo daug, tačiau kas veikia geriausiai?

Medžiaginės kaukės kol kas laikomos blogiausiu pasirinkimu, kadangi jos nefiltruoja oro ir per jas virusas gali patekti į organizmą, tačiau jei žmogus sergantis, kaukė sustabdo mikroorganizmų plitimą į aplinką, taigi, jei kaukes dėvi visi, viruso plitimas yra pristabdomas. Norintys, kad kaukė suteiktų geresnę apsaugą, pasirenkamos vienkartinės kaukės arba FFP2 respiratoriai. Šios kaukės filtruoja oro daleles, įskaitant ir virusus. Taigi, su jomis apsisaugojimas yra kur kas geresnis nors ir nėra šimtaprocentinis. Vienkartinės kaukės yra veiksmingos iki kol sudrėksta, ne ilgiau nei 4 valandas, o FFP2 respiratoriai gali būti naudojami 8 valandas.

Be to, kad reikalingos kaukės, kartais pasitelkiamos ir papildomos priemonės. Jas renkasi tie, kurie daug laiko praleidžia tarp žmonių. Apsauginiai skydai veidui labai tinkami parduotuvėse, medicinos sektoriuje dirbantiems. Jie sumažina kontaktavimą, todėl lieka mažesnė tikimybė užsikrėsti. Pirštinės irgi gali būti puiki apsauga, kai liečiama daug paviršių ar daiktų, kurie nesunkiai prieinami kiekvienam žmogui. Na, o bene svarbiausias dalykas, kurį reikia derinti su veido kaukėmis, FFP2 respiratoriais, yra rankų higiena. Verta su savimi turėti dezinfekuojančio skysčio, kad rankos nuolat būtų švarios. Taip užtikrinama, jog palietus kokį nors nešvarų paviršių netyčia nepaliesite rankomis veido – taip greitai virusas bei bakterijos gali patekti į žmogaus organizmą. Turintiems galimybę viešose vietose nesilankyti, reikėtų taip ir padaryti – tai pats veiksmingiausias apsaugos nuo viruso būdas, tačiau ne kiekvienas turi galimybę tuo pasinaudoti.  

Komentarai
Kraunama...