vacant.lt

Koronavirusas: ar medžiaginės kaukės padeda apsisaugoti?

0 4

Daug žmonių tikrai nesidžiaugia tuo, kad reikia nešioti kaukes. Nors karantinas jau praėjo ir kaukes nešioti nebėra privaloma, kai kurie savo noru vis dar saugojasi ir jas dėvi kasdien viešose vietose. Nenoras nešioti kaukių dažnai yra pagrįstas tuo, jog tikima, kad jos visiškai neveiksmingos norint apsisaugoti. Tokią mąstyseną reikėtų keisti, nes specialistai patvirtina, jog net ir medžiaginės kaukės gali turėti naudos, nors ji ir nėra tokia didelė kaip kitų galimų apsauginių priemonių. Jei paprastų kaukių dėvėjimas atrodo nelogiškas, visuomet galima imtis geresnių, saugesnių priemonių, tarp kurių yra FFP3 respiratoriai. Jų filtravimas yra labai geras, nes filtruoja 99 procentus visų ore esančių dalelių, įskaitant virusus ir bakterijas. Žinoma, šimto procentų ši kaukė suteikti negali, tačiau ji tikrai veiksminga tokioje situacijoje.

FFP3 respiratoriai susilaukia daug susidomėjimo iš medikų, juos dažnai naudoja medicinos personalas. Taip pat su tokio tipo kaukėmis būna ir tie, kurie dirba gana dulkėtose vietose, kad neprisikvėpuotų nereikalingų dalelių. Medžiaginės kaukės tokiais atvejais ne itin tinka, tačiau jeigu jūsų tikslas nueiti į parduotuvę ir neužsikrėsti virusu, tuomet ji gali būti kažkiek naudinga.

Kalbant apie medžiagines kaukes, reikia įvertinti tai, jog jos kontakto metu nuo viruso apsisaugoti nepadės, tačiau su tokia kauke sumažėja tikimybė, kad ją dėvintis žmogus užkrės kitą. Jei visi tokias dėvi, tuomet viruso plitimo galimybės tikrai sumažinamos, taigi, kad ir kaip bebūtų – medžiaginės kaukės yra geriau nei nieko.

Jei jūsų tikslas yra apsaugoti save kiek įmanoma labiau ir norite dedantis kauke žinoti, kad esate daug labiau saugūs, tuomet FFP3 respiratoriai tikrai būtų geresnis sprendimas. Žinoma, dėl geresnės apsaugos verta pagalvoti ir apie pirštines viešose vietose ar parduotuvėje. Kai kurie norėdami labiau apsisaugoti dar naudoja ir apsauginius skydelius veidui. Kuo daugiau apsauginių priemonių, tuo geriau apsisaugoma. Žinoma, reikia nepamiršti higienos ir dažnos dezinfekcijos. Turėti dezinfekcinio skysčio patariama automobiliuose ir net rankinėje – maži buteliukai gali nesunkiai tilpti ir kišenėse. Taip visuomet po kontakto galima džiaugtis švariomis rankomis.

Komentarai
Kraunama...