vacant.lt

Kaukių svarba virusams ir epidemijoms

0 4

Naujajam koronavirusui gąsdinant visą pasaulį, pagrindine apsaugos priemone tapo veido kaukės, kurios pridengia kvėpavimo takus, jog per šiuos infekcija nepapultų į žmogaus organizmą. Nors yra ir kitų papildomų apsaugos priemonių, kurios užtikrina geresnę apsaugą, kol kas daugiausiai naudotis tenka kaukėmis – būtent jos karantino metu ir padaugėjus užsikrėtusių žmonių kiekiui, tapo privalomos daugelyje viešų vietų. Jokios kitos priemonės nesuteikia tokios apsaugos, tačiau ir apsauginės kaukės negali užtikrinti 100 procentų, jog virusu neužsikrėsite. Naudojant kelias priemones, galima susikurti saugesnį barjerą kontaktuojant su kitais asmenimis, todėl tikimybė, jog bus užsikrečiama ženkliai sumažėja.

Apsauginės kaukės – nenuginčijamas dalykas, kurį reikia su savimi turėti visur, nes norintys saugoti savo sveikatą be jos tikrai neapsieis. Jei visgi dažnai galvojate, jog tokia apsauga yra per maža, labai rekomenduojama naudoti dar ir apsauginius veido skydus, kurie uždengia visą veidą. Akių pridengimas tikrai išeina į naudą, žinant, jog virusas gali plisti ir per ten. Papildomas nosies bei burnos pridengimas turi pliusų irgi. Dar vienas geras dalykas yra tai, jog nejučia bus sunku pasiekti veidą rankomis, nes skydas sukuria barjerą. Tai reiškia, kad nešvariomis rankomis veidą liesite rečiau arba išvis jo neliesite.

Pirštinės, kurios ypač rekomenduojamos parduotuvėse, gali praversti daugelyje vietų, kur gali lankytis kiti žmonės. Jei ten dažnai liečiami paviršiai, tuomet pirštinės leis neliesti ant daiktų, paviršių galimų bakterijų, mikroorganizmų plikomis rankomis. Tai irgi gera papildoma apsaugos priemonė kiekvienam. Visgi, kad ir kiek apsaugos priemonių yra naudojama, labai reikia nepamiršti dezinfekcinio skysčio, kuris leidžia palaikyti higieną esant bet kur. Nedidelės taros priemonės gali tilpti net ir į kišenę, todėl turėkite jį visuomet su savimi.

Geriausios apsauginės kaukės yra respiratoriai, kurie puikiai filtruoja orą, kuris įkvepiamas, todėl su juo jausitės saugiau ir būsite labiausiai užtikrinti, jog virusas nepuls. FFP2 respiratoriai filtruos apie 94 procentus ore esančių dalėlių, o FFP3 apie 99 procentus. Tai yra labai nebloga apsauga, todėl ją verta rinktis kaskart atsiradus viešoje vietoje.

Komentarai
Kraunama...