vacant.lt

Kaip teisingai reikėtų naudoti apsaugines kaukes?

0 5

Privalomas kaukių nešiojimas ir vėl sugrįžta. Nors karantinui praėjus daugelis galėjo džiaugtis laisve jų nenešioti, tačiau kai kurie visą tą laiką atsakingai kaukes nešiojo norėdami apsisaugoti kaip įmanoma labiau. Kadangi per tą laiką užsikrėtusiųjų skaičius šiek tiek išaugo, apsauginės kaukės bus reikalingos viešose vietose, tokiose kaip parduotuvės, salonai ir panašiai. Taip siekiama maksimaliai stabdyti viruso plitimą, kuris nieko nedarant gali labai išaugti. Apie antrą koronaviruso bangą buvo kalbėta jau seniai, todėl daugelis šalių yra jai pasiruošę ir supranta, jog negalima ilgai uždelsti vos tik atsiranda daugiau sergančiųjų. Kitokiu atveju gali situacija būti blogesnė nei pirmąjį kartą kai buvo paskelbtas karantinas. Geriausia, kai situacija yra atsakingai valdoma, todėl apsauginės kaukės turėtų būti naudojamos kiekvieno.

Pirmiausia, kad tinkamai apsisaugotume, reikia suprasti kaip tinkamai užsidėti ir nešioti kaukes. Kai kurie vis dar negeba tinkamai kaukėmis naudotis, todėl keli patarimai gali padėti suprasti kas daroma ne taip ir kodėl paprastas kaukės užsidėjimas arba naudojimas keliasdešimt kartų gali pakenkti. Dažniausiai naudojamos apsauginės kaukės yra vienkartinės – medicininės kaukės, respiratoriai suteikia geriausią apsaugą. Kai kurie naudoja savos gamybos medžiagines kaukes, kurios saugo tik aplinkinius, kad jie nebūtų taip lengvai užkrėsti, nes nuo užsikrėtimo jos visiškai neapsaugo.

Apsauginės kaukės turi būti užsidedamos itin švariomis rankomis, kad nebūtų iškart užteršiamos, kitaip iš jų jokios naudos. Pakeisti kaukę, kai ji sudrėksta būtina, o prieš dedantis naują, rankas vėl reikia plauti ar dezinfekuoti. Į šiuos dalykus reikia žiūrėti rimtai, kadangi žmonės, kurie vienkartines kaukes naudoja kelias dienas iš eilės rizikuoja užsikrėsti – tokios kaukės nėra veiksmingos. Respiratorius ir kitas kaukes labai svarbu tinkamai priglausti prie veido, jog neliktų jokių tarpiukų – tai irgi svarbu, nes kitaip patenka oras kartu su visom kenksmingomis dalelėmis jame.

Jei vis dėl to nutarėte nešioti tik medžiaginę kaukę, kuri panaudojama daug kartų – nepamirškite dažnai ją plauti, dezinfekuoti, lyginti karštu lygintuvu. Kitokiu atveju iš jos bus jokios naudos. Jei kaukė bus dezinfekuota, bus galima džiaugtis bent jau tuo, kad sergant bus mažesnė tikimybė užkrėsti kitus asmenis, su kuriais kontaktuojama.

Komentarai
Kraunama...