vacant.lt

Kaip teisingai apsisaugoti nuo naujojo koronaviruso?

0 9

Medikai nuolatos įspėja saugotis naujojo koronaviruso. Karantino metu tai buvo labai svarbu, tačiau dabar pranašaujant jo antrą bangą net ir praėjus karantinui, kaukės tikrai yra labai svarbus dalykas, padedantis neužsikrėsti patiems ir neužkrėsti kitų. Greitu metu turėtų sugrįžti privalomas kaukės nešiojimas viešose vietose, todėl net ir nenorint kaukės dėvėti, tą padaryti teks. Kad kaukė būtų veiksminga, visgi reikia mokėti ją užsidėti ir su ja elgtis. Dažnai iš nežinojimo kaukė tiesiog užsidedama ir nusiimama kaip patogu, o ne taip kaip reikia. Medikai dalina patarimus kaip pasirūpinti šia problema ir viską atlikti teisingai.

Pirmiausia, ką labai svarbu žinoti – vienkartinės kaukės neapsaugo šimtu procentu, tačiau tai viena geriausių apsaugų. Norint, kad jų veiksmingumas būtų dar geresnis, reikia nepamiršti naudoti ir papildomų priemonių, kurios padidina tikimybę, jog nebus užsikrečiama. Tai gali būti pirštinės, apsauginiai skydeliai, kurie pridengia veidą ir dar labiau apsaugo nuo kontakto su kitais asmenimis. Rankų higiena yra ypatingai svarbus faktorius, todėl jas reikia plauti kuo dažniau, taip pat naudoti galima ir dezinfekcinį skysti. Reikia stengtis rankomis neliesti veido.

Tačiau kad ir kaip bebūtų vienkartinės kaukės yra pagrindinė ir dažnai privaloma priemonė, todėl ją reikia išmokti naudoti taisyklingai, taip, kad ji būtų ne tik užsidėta dėl vaizdo, bet ir iš tiesų saugotų. Tai pirmasis dalykas, kurį būtina padaryti yra nusiplauti rankas. Jei purvinomis rankomis užsidedamos vienkartinės kaukės, tuomet jos jau būna užterštos. Jas reikia užsidėti švariai, sumažinant bet kokią riziką, jog ant kaukės pateks nešvarumų, bakterijų, virusų ir kitokių kenksmingų dalelių. Kaukę reikia dėtis taip, kad ji dengtų nosį, burną ir šiek tiek smakro, o šonuose neliktų tarpų. Taip užtikrinsite, kad per šonus neprasiskverbs nefiltruotas oras, kuris gali baigtis užsikrėtimu, ypač jei kontaktuosite su žmonėmis, būsite viešoje vietoje. Kaukę reikia keisti, kai tik ji sudrėksta, nes kitaip rizikuojate užsikrėsti. Vienkartinės kaukės veiksmingos neilgai, todėl per dieną gali tekti sunaudoti 2-3 kaukes, jei norima geros apsaugos.

Komentarai
Kraunama...