vacant.lt

Ką daryti, kai traktoriui prireikia remonto?

0 7

Pagrindinės traktoriaus, su kuriuo važiuojame, funkcijos yra žemės darbai, tiksliau, žemės dirbimas, akėčios, kalvos, eilių pjovimas ir tt. Taip pat traktorius puikiai praverčia žiemą, kai reikia nuvalyti kelius ar kiemą. Plačiau apie atliekamų darbų pobūdį galite skaityti šiame straipsnyje.

Arimas. Žemės dirbimas plūgu, kuris pakabinamas ant agregato, ir galingi modeliai gali pakelti pirmojo lygio dirvą. Ši funkcija ypač naudinga pradedantiesiems sodininkams ir sodininkams, kuriems pirmiausia reikia žemę išvežti į normalią būseną, o paskui ką nors joje pasodinti. Važiuojamasis traktorius, skirtingai nei kultivatorius, pakelia giliuosius dirvožemio sluoksnius, kasdamas ir maišydamas dirvą, taip prisotindamas žemę deguonimi, todėl tampa oringesnis. Tokiame dirvožemyje drėgmės lygis ir oro cirkuliacija yra daug geresni nei po kastuvu iškastoje dirvoje.

Akėčios. Aklumas atliekamas atskiru antgaliu su dantimis. Šio darbo tikslas yra sunaikinti dirvos paviršiaus plutą, kuri susidaro džiūstant viršutinei dirvožemio daliai po saule. Dėl plutos sutrinka deguonies prieiga prie sodo augalų šaknų sistemos, o dirvožemyje nėra kaupiama drėgmė. Be to, piktžoles efektyviai pašalina akėčios..

Hilling. Savininkams, sodinantiems bulves vasarnamiuose (4–5 ha), paslėptas traktorius bus naudingas kaip žudikas. Specialus antgalis padės pakelti vagas, kad gumbai galėtų geriau vėdintis, ir pašalintų juos nuo drėgmės pertekliaus. Hilling naudingas ir braškėms, ypač jei jos auginamos žemumoje, kur dėl padidėjusios drėgmės uogos tampa pilkšvu puviniu.

Sodo augalų kasimas ir sodinimas. Naudodamas tokius priedus kaip bulvių sodintuvas ir bulvių kasimo mašina, pasivaikščiojęs traktorius palengvina sodinimą ir valymą.  Į bunkerio tūrį įeina apie trys kibirai sodinamųjų bulvių, kuriuos užpildyti gali pats plūgas ar jo padėjėjas. Sėjamoji naudojama sodinti sėklas, česnako skilteles ir svogūnus.

Žiemos darbai. Žiemą traktorius, kuris važiuoja, taip pat nestovės. Dėl specialių prietaisų jis virsta sniego valymu: šepetėliai, valantys takelius nuo minkšto, ką tik nukritusio sniego; sniego kastuvas su peiliais, kuris pjauna ir pašalina supakuotą sniegą; į sniego valytuvą, kuris grėbia sniego ašmenis iki maždaug 20 cm gylio ir išmeta jį iš trasos.

Žinoma, kaip ir kiekvienai transporto priemonei, taip traktoriui būna prireikia remonto, tokiais atvejais verta turėti patikimus remonto meistrus bei kur tinkamai įsigyti traktorio dalių. Vienos iš populiariausių keičiamų dalių traktoriuose tai nauji LED žibintai traktoriams. Juos lengva ir nesudėtinga pakeisti, o dėl geresnio apšvietimo ir patogumo bei protingos kainos yra dažnas pasirinkimas tarp traktorių savininkų.

Komentarai
Kraunama...