vacant.lt

Biožidiniai – ekologiškas sprendimas namų šilumai

0 16

Apie bioetanolio liepsnas, kaip apie naują švarią ir jaukią alternatyvą rąstų kūrenamos krosnies mirksinčiai liepsnai, girdėjo jau daugelis. Tai modernus sprendimas kiekvieno namams, kuriems patinka židiniai ir juose šokančios degančio medžio liepsnos. Ne visuomet namuose yra galimybė turėti židinį, ypač kai gyvenama bute, o kartais labai apsunkina viską tai, kad jiems reikalingi kaminai dūmams išeiti. Biožidiniai siūlo kiek kitokią alternatyvą – jiems nereikalinga itin gera rekuperacija kaip kitiems šildymo būdams, todėl jie yra ekologiškesni ir gali būti montuojami praktiškai bet kur, kur norisi. Šis įrenginys kūrenamas bioetanoliu, kuris neišskiria jokių kenksmingų dūmų ar kitų medžiagų. Taigi, jei visuomet norėjosi krosnelės ar židinio, tačiau tam nebuvo galimybių – jums reikia biožidinio!

Bioetanolio kuras, kartais vadinamas „biokuru“, yra tvarus „žaliasis kuras“, gaminamas iš tokių augalų kaip cukranendrės ar kukurūzai. Jis gamina labai švarią, nerūkomą šilumos formą, nes nesukuria jokių kenksmingų dujų, kibirkščių ar suodžių. Šis aspektas tikrai nėra vienintelis biožidinių pranašumas.

Didelis bioetanolio židinio pliusas yra ne tik akimirksniu sukurta židinio liepsna, kuri tikrai primena įprastus židinius ir krosneles. Greičiausiai sunku būti rasti žmogų, kuriam liepsna nebūtų susijusi su jaukumu, šiluma, o žiemos metu tas labai svarbu. Juk kur kas daugiau laiko praleidžiama namuose, norisi skirti kiek įmanoma maksimaliai laiko šeimai, artimiesiems. Prie biožidinio susirinkti bus neapsakomai malonu. Taip pat su šia technologija nereikės pergyventi dėl galimo gaisro, nes ji nesukelia didelės rizikos.

Bioetanolio židinį galite pritaikyti bet kur, kur tik norite, todėl šis pasirinkimas galėtų būti idealus naujiems namams ar namams, kuriuose židiniai ir kamino pagrindai buvo pašalinti. Įrenginio įmontavimui sienose, jos turi būti tvirtos, todėl, jei kyla abejonių, kreipkitės patarimo į statybininką ar statybų inžinierių. Kai kurie modeliai yra nešiojami ir gali būti naudojami tiek viduje, tiek lauke, todėl tinka šaltiems žiemos vakarams net ir terasoje. Galima turėti biožidinį absoliučiai bet kokioje vietoje, kur tik norisi.

Visgi šiokį tokį minusą biožidiniai turi, nes jie neužtikrina daug šilumos didelėse erdvėse. Nepasikliaukite bioetanolio židiniu kaip pagrindiniu šilumos šaltiniu, nebent jūsų namai yra labai maži ir itin sandarūs. Biožidiniai yra kur kas geresnis variantas, jei jais šildomas būtent vienas pasirinktas kambarys ar kažkokia namo dalis.

Komentarai
Kraunama...