vacant.lt

Apie ką reikia pagalvoti renkantis valtį?

0 12

Valties pasirinkimas gali būti nelengvas, kadangi reikia gerai žinoti savo poreikius ir apgalvoti visus svarbiausius kriterijus, kurie gali nulemti valties kokybę ir ilgaamžiškumą. Visuomet norisi pirkti tai, kas būtų saugu ir tarnautų ilgą laiką bei džiugintu funkcionalumu, patogumu ir universalumu. Deja, netinkamai pasirinkus, galima greitai suvokti, kad buvo pasirinkta per maža valtis ar nepatogiu veiklai dugnu. Valtys būna labai įvairios, todėl normalu, jog kartais atrasti geriausią variantą gali užtrukti. Taigi, jeigu domina valtys ir ieškote sau geriausio sprendimo, sužinokite kokius kriterijus įvertinti svarbiausia.

Kai perkamos valtys, ilgis greičiausiai turi daugiausiai įtakos, nes norisi tokios valties, kurioje tilptų visa šeima, draugai, su kuriais vykstate žvejoti. Žinoma, kai kuriais atvejais tereikia vienvietės valtelės, todėl ir reikia atsižvelgti į savo planus – ką su valtimi darysite, kiek žmonių ji turėtų talpinti. Be to, kad reikia vietos žmonėms, nepamirškite ir to, kad dažniausiai plaukiojant pasiimama ir daiktų, todėl jiems irgi reikia vietą apgalvoti, jog valtis būtų funkcionali. Žinoma, didesnės valtys reikalauja ir tam tikro transportavimo, kuris leistų saugiai, nepažeidus valties ją pervežti. Kuo didesnė valtis tuo daugiau vietos jai prireikia, todėl kai kuriais atvejais reikalinga ir priekaba.

Valtys su kietu dugnu yra labai vertinamos tų, kurie skiria daug laiko žūklei, kadangi taip daug patogiau joje stovėti, o toks dugnas tinkamesnis ir ilgesnėms kelionėms. Jeigu žadate valtį naudoti tik pramogoms, neilgiems pasiplaukiojimams vandens telkiniuose, tuomet pilnai užtenka ir valties pripučiamu dugnu. Ji yra kompaktiškesnė, lengvesnė ir ją transportuoti dažniausiai būna patogiau. Jei galvojate, jog jums labiau tiks valtys kietu dugnu, tuomet pagalvokite koks dugnas tiktų jums labiau – iš faneros ar aliuminio. Abu variantai yra patogūs, stabilūs, todėl pasirinkimas priklausys nuo jūsų.

Taip pat svarbus dalykas yra variklis. Motorinės valtys kainuoja daugiau, tačiau su ja galėsite greičiau pasiplaukioti, bus patogiau naudoti ir nereikės nuolat irtis irklais. Tačiau jei žinote, jog variklis jums tikrai nereikalingas, irklų pilnai užteks paprastiems, neilgiems pasiplaukiojimams.

Komentarai
Kraunama...